( 0212 ) 320 28 00
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

X Ray Cihazı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Konular

2 kez görüntülendi
X Ray Cihazı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Konular

X ray cihazı almadan önce bilinmesi gerekenler

  1. Cihaz Ebatları (kurulacak yere ve taranacak nesnelere göre tünel boyutlarının belirlenmesi)

X-Ray cihazları kullanım yerine göre ürün seçimi yapılabilmesi için küçükten büyüğe doğru giden tünel ebatları ile üretilmektedir. Cihaz seçimleri kullanılacak yerin yapısına, geçirilecek çanta – paket veya bagajların ölçülerine ve tesiste kurulması istenen güvenlik seviyesine göre belirlenmektedir. Avm – belediye binaları gibi çoklu insan sirkülasyonu olan ve el – sırt – omuz çantaları ile giriş yapılan noktalarda 50 cm genişlik * 30 cm yüksekliğe sahip en küçük boy cihazlar net çözümler sunmaktadır. Havalimanı ve oteller gibi büyük valiz girişi yapılan yerlerde ise 100 cm genişlik * 100 cm yüksekliğe sahip büyük boy cihazlar veya 150cm *150 cm – 180 cm – 180 cm gibi kullanılmalıdır.

  1. Penetrasyon Değeri

Penetrasyon kelimesi nüfuz edebilme veya kapalı bir nesnenin içini görüntüleme manasında kullanılmaktadır. X-ray cihazlarında cihazın özeliklerine bağlı olmak ile birlikte penetrasyon değerleri değişebilmektedir. PowerGuard markalı cihazlarımızda reel olarak ölçülen en düşük seviye 12 mm en yüksek penetrasyon seviyesi 40 mm dir. Bu değer sayesinde çanta paketleri açmadan içindeki nesneleri ve hatta penetrasyon seviyesine bağlı olarak iç içe geçmiş birçok nesnenin içini detaylı olarak görüntülemek mümkündür.

  1. Görüntü Kalitesi

X-Ray cihazlarında görüntü kalitesi çok önemlidir. Cihaz monitöründe sunulan netlik operatörün daha temiz ve ayrıştırılabilir bir görüntü izlemesini ve tespitlerini daha kolay yapabilmesini sağlamaktadır. Hata payını en aza indirmede önemli bir unsurdur. PowerGuard marka cihazlarımızın çözünürlük değerleri 1024/ 768, grey seviyesi 65536, tek tel çözünürlüğü ise 0.0787 mm.dir.

  1. Organik ve İnorganik Ayrımı Yapabilme Özelliğine Sahip Olması

Organik ve inorganik ayrım maddelerin farklı renkler ile dünya standartlarına göre cihaz ekranında görüntülenmesi anlamına gelir. Organik maddeler turuncu, inorganik maddeler mavi, kişinin karışımı ise yeşil renkte ekranda görülebilmektedir. Madde ayrımlarının yapılabilmesi ve patlayıcı maddelerin tespit edilmesi konusunda en önemli faktördür.

  1. Firma Servis Ağı

X-ray cihazları kapı geçiş güvenliğinin sağlanması için kullanılır. Girişlerin aksamaması ve güvenlik zafiyeti yaşanmaması için cihazların aktif olarak çalışması önemlidir. Ayrıca cihazlar radyasyon içeren tehlikeli ürün grubunda yer almaktadır. Kullanımdan veya cihazdan kaynaklı herhangi bir arızada hızlı müdahale edebilmek oldukça önemlidir.  Uzman teknik kadromuz ile tüm müşterilerimize 7/24 saat destek esasına göre servis hizmeti sunmaktayız.

  1. Taranan Görüntülerin Saklanması – Resim Kayıt Kapasitesi

Yapılan tarama görüntülerine sonradan da ulaşabilmek önemlidir. Hem inceleme imkanı hem de operatör, test etme imkanı sunar, PowerGuard marka cihazlarımızın tamamı 250.000 adet görüntü – resim kapasitesine sahiptir. Bu kapasite dolduğunda FIFO (fist in / first out) tekniği sayesinde en eski kayıt edilen resim silinir ve en yeni tarama görüntüsü yerine kaydedilir. Operatörün veya teknik birimin cihazın hafızasını temizlemesine gerek yoktur.

  1. Uzaktan Erişim İmkanı Sunması

Genel yazılım güncelleştirmeleri, olası sistematik arızaların hızlı ve ücretsiz çözümü için tüm cihazlarımızda dahili modem özelliği mevcuttur. Bu sayede müşterimizin isteği ve kontrolünde 7/24 hızlı bir şekilde bekleme süresi olmadan cihazlara uzak erişim ile bağlanabilmekteyiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
x-ray xray x ray