( 0212 ) 320 28 00
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

X-Ray Cihazlarının Önemi

962 kez görüntülendi
X-Ray Cihazlarının Önemi

Günümüzde yaşanan birçok olaydan sonra insanların taşıdıkları bagajların içerisinde şüpheli madde veya cisim olup olmadığını ya da kendi vücutlarında yasaklanmış madde, cisim olup olmadığı merak konusu olmuş durumdadır. Özellikle kalabalık olan bölgelerde havaalanları, otogarlar, kamu kurumları, alışveriş merkezleri gibi noktalar bu şüphelerin daha da arttığı bölgelerdendir. İşte böyle noktalarda x-ray cihazları hem bölgelerin hemde insanların güvenliğini arttırmakta büyük bir rol üstlenmektedir. x-raycihazları bu bölgelerde kullanılabilecek şüpheli cisimlerin tespitinde nokta atışı yapmaktadır.


x-ray cihazlarının en önemli özelliği yukarıda belirttiğimiz özelliktir. Türkiye büyük nüfusu ve gelişmiş turizm bölgeleriyle prestijli bir ülke konumundadır. Durum böyle olunca hem kendi vatandaşlarımızı hemde turizm amacıyla ülkemizi tercih eden vatandaşların güvenliğini sağlamak için önemli bölgelerde xray cihazı kullanımı gerekmektedir. xray cihazı hem tespit hem de caydırıcılık sağlamaktadır. Böylelikle tehlikelerin önüne geçmekte ve kolluk kuvvetlerine zaman kazandırmaktadır. Hem insanların üstlerini hem de bagajları tek tek elle kontrol etmek yerine metal kapı dedektörleri ve xray cihazlarını kullanmak çok daha hızlı ve sağlıklı bir yöntemdir.

x-ray cihazının diğer bir özelliği yukarıda değindiğimiz gibi caydırıcılık özelliğidir. Önemli kamu kurum ve kuruluşlarında x-ray cihazı kullanımı içeriye sızacak tehlikeli maddelerin engellenmesini sağlamakta ve böyle kurumlarda çalışan ve ziyaretçilerin can güvenliğinin sağlanmasında büyük rol oynamaktadır.

Sadece kamu kurumlarıyla sınırlı kalmayıp günümüzde birçok özel sektör firmalarınında tercihi x-ray cihazı olmaktadır. Bazı firmalar çalışanlarının işe giriş çıkışta xray cihazıkullanmalarını sağlayarak hem atölyelerindeki malzemelerin çalınma riskini ortadan kaldırmakta hem de içeriye sızabilecek tehlikeli cisimlerin tespitinde xray cihazlarını kullanmaktadır.

 

Görüldüğü üzere x-ray teknolojisi bir çok yerde güvenlikte vazgeçilmez bir cihaz olarak yerini almış durumdadır. Sizde en son teknolojide bir x-ray cihazına sahip olmak isterseniz PowerGuard Marka x-ray cihazlarını inceleyebilir www.dengeelektronik.com web sitesinden gerekli tüm bilgileri elde edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
x-ray xray x ray