• info@powerguardtr.com
  • +90 212 320 28 00
  •    Dosyalar
X-Ray Cihazı Nedir?

X Ray Cihazı Nedir ve X Ray Cihazlarının ÖnemiX-ray cihazları bugünlerde çok popüler kullanımı olan cihazlar arasında yerini korumaktadır. Hepimizin bildiği üzere xray cihazları havalimanı, alışveriş merkezleri, kamu kurumları, plazalar, otogarlar, metro istasyonları vb. gibi yerlerde tehlikeli madde tespitinde çok aktif olarak kullanılmaktadır ve xray cihazının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Bu cihazlar sayesinde yabancı ve tehlikeli madde, malzemelerin tespiti çok rahatlıkla yapılmaktadır. Bu sayede silah, bıçak ve hatta bomba düzeneği taşıyan bireylerin halkın ortak noktası olan kurum ve kuruluşlara girmesi ve erişmesini önlemektedir. Bu nedenle insanlarımız paket kontrol cihazları, metal kapı dedektörleri ve el dedektörü gibi tehlikeli madde tespiti yapan cihazların kullanılmasından çok memnun kalmaktadırlar.

 

Güvenlik personelleri xray cihazı ve metal kapı dedektörlerinin kullanılmasından sonra ölüme sebebiyet verecek silahların bir çoğunun beraber kullanıldığını ve çoğunluğunun kimyasal sentetik malzemelerden ziyade metalik malzemelerden yapıldığını gözlemlemişlerdir.


Bu tür saldırıları ve saldırı girişimlerini engellemekteki en iyi yöntem mümkün olduğunca stratejik ve kamuya açık yerlerde x-ray cihazı ve metal kapı dedektörlerini kullanmaktadır. Bu sayede insanların güvenliğini arttırıp kamuya açık alanlarda daha rahat bulunmalarını sağlayabiliriz.


Sizde xray cihazı ve metal kapı dedektörü satın almak için ürünlerimizi gözlemleyebilir, satış temsilcisi arkadaşlarımızdan cihazlar hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

İlgili Haberler